fot. PAP/Marcin Obara

Beata Szydło wyruszyła Szydłobusem w Polskę

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło rozpoczęła w poniedziałek podróż po kraju, pierwszym przystankiem będzie Mazowsze. „Spotkajmy się w drodze” zachęcała. Autobus w kampanii prezydenckiej zwany Dudabusem, teraz Szydłobusem przekazał jej prezydent elekt Andrzej Duda.

Duda we wspólnym oświadczeniu z kandydatką PiS na premiera przypomniał, że jest to ten sam autobus, którym razem z Szydło jako szefową jego sztabu wyborczego podróżowali po Polsce. Prezydent elekt uznał, że autobus stał się symbolem spotkań z Polakami. „Przekazuję go dzisiaj symbolicznie” – mówił Duda.

Powiedział też, że chciałby mieć możliwość realizacji swojego programu z Beatą Szydło.

Gdy patrzę na to z punktu widzenia mojego jako przyszłego prezydenta RP, bo przecież 6 sierpnia obejmę ten urząd, to myślę, że chciałbym mieć możliwość współdziałania w realizacji mojego programu z taką osobą jak Beata Szydło, bo znamy się bardzo dobrze i ta współpraca bardzo dobrze nam się układała, także wtedy, gdy pracowaliśmy razem w Małopolsce jako posłowie – podkreślił Duda.

Według niego droga, którą czeka Szydło, „to nie będzie droga łatwa”. „To jest droga spotkań z ludźmi, droga słuchania, a ludzie są często w bardzo trudnej sytuacji i chcą wypowiedzieć swoją prawdę i tej prawdy trzeba wysłuchać” – podkreślił.

„Przejechaliśmy (razem z Andrzejem Dudą) tysiące kilometrów, słuchaliśmy ludzi, rozmawialiśmy, słyszeliśmy, co do nas powiedzieli” – mówiła Szydło. Podkreśliła, że tę podróż trzeba kontynuować. „Moja podróż będzie największą debatą z Polakami” – zapowiedziała.

Kandydatka PiS na premiera zaznaczyła, że każdy w Polsce zasługuje na to, by go wysłuchać.

Ale też moim obowiązkiem i obowiązkiem wszystkich polityków jest dzisiaj słuchać Polaków, bo tego dialogu i słuchania bardzo dzisiaj w Polsce brakuje – powiedziała.

„Bardzo często różnimy się w swoich poglądach i mamy do tego prawo, i niech tak będzie. Bo to jest siła demokracji i to jest siła tego, by w Polsce dobrze się działo” – dodała Szydło.

Dziś my wszyscy musimy przede wszystkim pochylić się nad każdym obywatelem naszego państwa i zastanowić się, czy ta rzeczywistość polityczna, która w tej chwili jest w Polsce, spełnia oczekiwania i marzenia Polaków – mówiła kandydatka PiS na premiera.

Jej zdaniem, Polacy marzą, by w naszym kraju żyło się dobrze i bezpiecznie, a sprawy Polaków były ważne dla każdego polityka.

Duda i Szydło wspólnie odsłonili autobus z nadrukowaną twarzą kandydatki PiS na premiera.

Kandydatka PiS na premiera odwiedzi w poniedziałek Pułtusk, Karniewo, Ostrołękę i Ostrów Mazowiecką. Zaplanowane są spotkania z mieszkańcami.

O tym, że Szydło jest kandydatką na premiera prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował podczas sobotniej konwencji wyborczej; był to symboliczny początek kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Prezes PiS rekomendując Szydło mówił: „Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną, który przekona Polaków, że naszą ojczyzną można rządzić uczciwie, sprawiedliwie, dla dobra publicznego; że choroby naszego życia społecznego można wyleczyć”.

PAP/RIRM

drukuj