fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

Związkowcy odwołali górniczą manifestację w stolicy 

Nie dojdzie do zaplanowanej na 16 czerwca górniczej manifestacji w Warszawie – zdecydowali związkowcy. Jak tłumaczą, nie chcą jej organizować w momencie, gdy z rządem rozmawiają na temat przyszłości górnictwa.

„W związku z trwającymi negocjacjami górniczych central związkowych z rządem, rokującymi możliwość rozwiązania wielu problemów, z którymi boryka się górnictwo węgla kamiennego, sztab protestacyjno-strajkowy postanawia o nieprzeprowadzaniu manifestacji w dniu 16 czerwca br.” – napisali przedstawiciele sztabu.

Związkowcy zaznaczyli, że termin ewentualnej manifestacji będzie uzależniony od efektów rozmów z rządem. Sztab postanowił też, że po ich zakończeniu w kopalniach zostaną zorganizowane masówki informacyjne dla załóg.

Związkowcy już po raz kolejny zrezygnowali z manifestacji w Warszawie. Według pierwotnych planów miało do niej dojść 19 maja. Po rozpoczęciu rozmów z udziałem premiera Donalda Tuska przesunięto ją na 16 czerwca. Teraz wiadomo, że także do tej demonstracji nie dojdzie.

W ostatnich tygodniach premier spotkał się ze związkowcami cztery razy. Zakończyły się one przedstawieniem jedynie planów dot. uzdrowienia branży. Pierwsze rekomendacje dotyczą możliwości ograniczania importu węgla.

 

PAP/RIRM

drukuj