fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Mija rok „dobrej zmiany”

W wielu obszarach życia społecznego nastąpiła dobra zmiana – ocenia wiceminister sprawiedliwości Marcin Wójcik. W tym tygodniu mija rok od wyborów parlamentarnych, w których zjednoczona prawica odsunęła od władzy koalicje PO-PSL.

25 października 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w głosowaniu i utworzyła samodzielny rząd.

To był dobry rok – mówi wiceminister Marcin Wójcik.

– W wielu obszarach życia społecznego nastąpiła dobra zmiana. Sztandarowym projektem był oczywiście program „Rodzina 500 plus”. W Ministerstwie Sprawiedliwości, który reprezentuję, a w którym wiele projektów było przedstawionych i zrealizowanych, np. ustawa praw o prokuraturze, gdzie urząd ministra sprawiedliwości połączyliśmy z prokuratorem, kwestia zajęcia się sprawą komorników, lichwy, sprawa dotycząca pracy więźniów, kwestia VAT-u, nowe projekty, które zostały złożone i kara więzienia za poszczególne oszustwa na ogromną skalę. Z naszego budżetu wyprowadza się ponad 80 mld zł – tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli – wskazuje Marcin Wójcik.

Z sondażu Centrum Badań Opinii Społecznej opublikowanego pod koniec ubiegłego tygodnia wynika, że 38 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach, zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, 16 proc. na Nowoczesną, 15 proc. na PO, a na Kukiz’15 – 6 proc.

Pozostałe partie nie przekroczyły 5 proc. progu wyborczego.

PAP/RIRM

drukuj