W kraju zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Wyspy Brytyjskie oraz Półwysep Iberyjski będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, nad pozostałymi rejonami kontynentu będzie dominował obszar podwyższonego ciśnienia. Polska znajdzie się w tym obszarze, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego, wieczorem nad krańce północno-zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa. Pozostaniemy w zwrotnikowej masie powietrza, tylko nad północny wschód napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe, tylko na północy i zachodzie umiarkowane, wieczorem miejscami na północy i zachodzie wzrost zachmurzenia, możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. maks. od 22 do 26 st. nad samym morzem, od 26 do 30 st. na krańcach północnych i północnym wschodzie, od 29 do 34 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na południu słaby, zmienny, w centrum i na północy słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, jedynie na północy i północnym zachodzie umiarkowane, na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia, możliwy przelotny deszcz oraz burze; opady do 15 mm. Temp. min. od 10 do 14 st. na północnym wschodzie, od 13 do 14 st. na wschodzie, do 20 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w centrum i na południu słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

W Warszawie we wtorek pogodnie. Temp. maks. 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, zmienny.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl