Polska będzie pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały dwa rozległe układy baryczne – na zachodzie niż z rejonu Irlandii, na wschodzie kontynentu wyż znad północno-zachodniej Rosji. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Irlandii. Z zachodu napłynie ciepła polarnomorska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahało.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i na wschodnim Wybrzeżu zachmurzenie duże, początkowo miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, rano lokalnie mgła z widzialnością od 100 do 900 m. Temp. maks. od 12 st. na Suwalszczyźnie, 18 st. w centrum, do 21 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie początkowo duże, w kotlinach sudeckich mgła z widzialnością od 200 do 900 m. Temp. min. od 6 st. na północnym wschodzie do 12 st. na zachodzie i w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, w partiach szczytowych Karkonoszy i Tatr w porywach od 70 km/h do 90 km/h, z kierunków południowych.

W Warszawie we wtorek pogodnie, początkowo mgła. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę pogodnie. Temp. maks. 19 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl