fot. flickr.com

Deszczowo w całej Polsce

IMGW informuje, że Europa południowa znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżowego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem niżu znad południowego Bałtyku, w strefie związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie  990 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie lokalnie deszczu ze śniegiem, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5 st., 7 st. na północy Polski do 11 st. na południowym zachodzie, a w rejonach podgórskich od 6 st. do 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni, skręcający na zachodni. Porywy wiatru od 70 km/h na północy Polski do 90 km/h na południowym zachodzie, wysoko w Sudetach do 120 km/h, a w Tatrach do 135 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a miejscami zwłaszcza na północnym wschodzie i na południu Polski również opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. do 3 st., w dolinach karpackich lokalnie -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Porywy wiatru do do 70 km/h, na południowym zachodzie Polski początkowo do 80 km/h, wysoko w Sudetach początkowo do 120 km/h, a w Tatrach do 135 km/h.

PAP/RIRM

drukuj