fot. pixabay.com

W czwartek w Polsce mniejsze zachmurzenie

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą układy niżowe z ośrodkami nad zachodnią Rosją i w rejonie Półwyspu Iberyjskiego. Niżom tym towarzyszyć będą strefy frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji i związanej z nim zatoki z chłodnym frontem atmosferycznym, który będzie przemieszczać się z północy do centrum kraju. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, które za frontem atmosferycznym będzie wypierane przez napływające z północy chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W czwartek na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. W centrum zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, a na południu pogodnie. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie i północy kraju od 8 st. C do 13 st. C, w centrum oraz w rejonach podgórskich od 14 st. C do 17 st. C, na południu i południowym zachodzie od 18 st. C do 21 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na wschodzie kraju i nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, miejscami do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, w województwach południowych południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru również do 70 km/h, zwłaszcza w Bieszczadach.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Najwięcej rozpogodzeń na północy i krańcach południowych kraju. Na północnym wschodzie, wschodzie i lokalnie w centrum możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna w rejonach dłużej utrzymującego się zachmurzenia oraz nad morzem od 3 st. C do 7 st. C, w obszarach rozpogodzeń na północy i południu kraju od -2 st. C do 2 st. C. Wiatr słaby, nad morzem i na południowym wschodzie okresami umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl