By Wojtekskalski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15741173

IMGW: przymrozki na południu i silny wiatr na północy Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami na południowych krańcach Polski i silnym wiatrem na północy.

Przymrozki wystąpią w południowych powiatach województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -6 st. C.

IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem w północnych powiatach województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i podlaskiego oraz w całym województwie warmińsko-mazurskim. Średnia prędkość wyniesie 40 km/h, w porywach nawet do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl