fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent A. Duda rozmawiał z przedsiębiorcami o wsparciu dla nich podczas pandemii COVID-19

Wsparcie polskich przedsiębiorców, którzy borykają się z trudami działalności gospodarczej podczas pandemii COVID-19 było tematem wideokonferencji prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami tego środowiska – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kupuj świadomie – wybieraj produkt polski”, który ma na celu rozpropagowanie wśród Polaków patriotyzmu konsumenckiego.

Jak podała Kancelaria, uczestnikami wideokonferencji byli przedstawiciele polskich przedsiębiorstw z różnych branż, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski oraz prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Krzysztof Przybył.

Prezydent podczas tego spotkania zapoznał się z sytuacją przedsiębiorców, ich analizami oraz propozycjami podejmowania konkretnych działań i rozwiązań na rzecz polskich firm i ich pracowników podczas kryzysu.

Zdaniem uczestników wideokonferencji, sytuacja wielu polskich przedsiębiorstw jest bardzo trudna, ale solidarna postawa zarówno administracji państwowej, która wdraża odpowiednie mechanizmy wsparcia, jak i obywateli, wybierających podczas codziennych zakupów rodzime produkty, może przyczynić się do jej poprawy.

W wideokonferencji oprócz prezydenta wzięli udział wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz sekretarz stanu w KPRP Adam Kwiatkowski.

PAP

drukuj