fot. Szymon Cieślar

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Radio Maryja stało się głosem zwykłych ludzi w polskich domach

To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną bezpieczną, sprawiedliwą Polskę, w dużej mierze stanowi zasługę wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja – napisał w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja prezydent Andrzej Duda.

W Toruniu trwają uroczystości 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Swoje słowa do uczestników wydarzenia w specjalnym liście skierował prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

– Chcę bardzo podziękować za Państwa codzienne wysiłki, które przynoszą błogosławione owoce, umacniając nasz naród w wierności chrześcijańskiemu i patriotycznemu dziedzictwu. Poprzez swoją działalność umacniają Państwo żywe więzi łączące Polaków w kraju i Polonię zagranicą, jednocząc naszą wspólnotę wokół wartości, które stanowią jej fundament – napisał prezydent.

– Misja pełniona przez toruńską rozgłośnię stanowi ogromnie ważny wkład w budowanie silnej, nowoczesnej Rzeczypospolitej. Radio Maryja buduje poczucie odpowiedzialności rodaków za sprawy Ojczyzny i skutecznie zachęca obywateli do angażowania się w życie społeczne. W Państwa działalności doskonale widoczna jest też postawa głębokiego szacunku dla bliźnich – dodał Andrzej Duda.

– Radio Maryja stało się głosem zwykłych ludzi w polskich domach. To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną bezpieczną, sprawiedliwą Polskę, w dużej mierze stanowi zasługę wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja – napisał w liście prezydent.

RIRM

drukuj