[TYLKO U NAS] J. Kaczyński: Wierzę, że z toruńskiej służby Bogu i Ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń

Mam graniczącą z pewnością nadzieję, że kolejne ćwierć wieku będzie dla Radia Maryja równie, a może nawet bardziej twórcze, jak te pierwsze 25 lat – napisał w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Wierzę, że z toruńskiej służby Bogu i Ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Rok temu obchodziliśmy 25. rocznicę powstania Radia Maryja. To było wspaniałe święto dla nas wszystkich i znakomita okazja do podsumowania niebywałego dorobku toruńskiej wspólnoty – napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Dziękowaliśmy wówczas Panu Bogu za wszystkie dobrodziejstwa, które spłynęły na nas za sprawą ojców redemptorystów oraz współpracujących z nimi ludzi szlachetnych serc. Dziękowaliśmy również za to, że Opatrzność postawiła na drodze naszego życia o. Tadeusza Rydzyka. Nie mogliśmy też wyjść z podziwu, że do tego wielkiego dzieła, na które składa się tyle zwieńczonych wspaniałymi sukcesami cząstkowych przedsięwzięć, doprowadził jeden człowiek – obdarzony wyjątkowymi przymiotami i talentami skromny redemptorysta – wskazał prezes PiS.

Kiedy wspominamy to, co zostało wypowiedziane rok temu na ówczesną jubileuszową okoliczność, to może zrodzić się pytanie, cóż by jeszcze można było do tego wszystkiego dodać – kontynuował.

Odpowiedź na taką ewentualną wątpliwość byłaby prosta: to, że przed nami rozpościerają się wspaniałe perspektywy na przyszłość, na drugie 25 lat. Nie będę snuł szczegółowej wizji, jak będzie wyglądała toruńska wspólnota w 50. rocznicę powstania Radia Maryja, ale mam graniczącą z pewnością nadzieję, że kolejne ćwierć wieku będzie równie, a może nawet bardziej twórcze, jak te pierwsze 25 lat. Że będzie obfitowało we wspaniałe, twórcze inicjatywy. Że przybędzie narzędzi pracy ewangelizacyjnej i formacyjnej oraz instrumentów służących krzewieniu prawdy w przestrzeni medialnej i w życiu publicznym – napisał Jarosław Kaczyński.

Wierzę, że z tej toruńskiej służby Panu Bogu i Ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj