twitter.com/pisorgpl

Od wystąpienia J. Kaczyńskiego rozpoczął się kongres PiS

Jednym z pierwszych punktów dzisiejszego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości jest wystąpienie lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, które rozpoczęło się przed godz. 12.00. Według zapowiedzi polityków PiS ma podsumować dotychczasowe rządy ugrupowania oraz nakreślić wizję przyszłości.

Dziś po godz. 11.00 rozpoczął się w Warszawie Kongres PiS, podczas którego delegaci wybiorą szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną i Koleżeński Sąd Dyscyplinarny, a także dokonają zmian statutowych.

Jednym z pierwszych punktów Kongresu jest wystąpienie szefa partii Jarosława Kaczyńskiego.

„Podczas wystąpienia prezes ma podsumować sześć lat rządów Zjednoczonej Prawicy, czego dokonaliśmy, a także przedstawić wizję partii, jak musi się ona zmienić, abyśmy nie stali się opozycją” – wskazał przed Kongresem polityk z otoczenia Kaczyńskiego.

Lider PiS – według relacji jego współpracowników – ma też mówić o Polskim Ładzie, podkreślać wagę tego programu i wzywać do jego promowania w terenie.

Kongres PiS miał się odbyć jesienią ubiegłego roku, jednak został przeniesiony z powodu pandemii COVID-19.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który – jako pierwszy prezes partii – kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

PAP

drukuj