fot. pixabay.com

Poniedziałek chłodny, od wtorku spodziewana poprawa pogody

Poniedziałek będzie prawdopodobnie ostatnim deszczowym i chłodnym dniem nadchodzącego tygodnia. Już w nocy z poniedziałku na wtorek od zachodu zacznie się poprawa pogody – powiedziała synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak.

Poniedziałek będzie ostatnim dniem, w którym pogodę nad Polską będzie kształtował niż z ośrodkiem nad Rosją. Od zachodu zbliża się układ wysokiego ciśnienia, który przyniesie do kraju ciepłą i słoneczną pogodę.

„W poniedziałek nadal zachmurzenie duże, okresowo z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami dającymi miejscami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Najwięcej deszczu spadnie na południu, głównie w Karpatach. w Tatrach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 15 cm. Na krańcach północnych nie są wykluczone burze. Temperatura maksymalna od 10-11 stopni Celsjusza na wschodzie do 16 na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Na północy i na wschodzie może osiągać nawet do 70-75 km/h, zachodni i północno-zachodni” – powiedziała Anna Woźniak.

W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpi uspokojenie pogody. Z zachodniej połowie kraju pojawią się przejaśnienia, a w drugiej połowie nocy rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju i na południu możliwe będą jeszcze przelotne opady deszczu. W Karpatach suma opadów może dochodzić do 10 mm, a wysoko w Tatrach może spaść kolejne 10 cm śniegu.

Temperatura minimalna w rejonach podgórskich wyniesie około 5 stopni, na wschodzie i w centrum od 7 do 9, na Wybrzeżu do 12 stopni. Wiatr powinien być już słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty. Tylko na północy początkowo może być dość silny, w porywach osiągający do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Od wtorku synoptycy IMGW zapowiadają stopniową poprawę pogody, a od środy do końca tygodnia prawdziwą złotą polską jesień.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl