Nad Polskę na dobre wróciła słoneczna pogoda

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż znad Finlandii i północno-zachodniej Rosji, jedynie na zachodzie kontynentu zaznaczać się będzie wpływ niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju wspomnianego wyżu. Ze wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarne kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i południu Polski początkowo miejscami duże. Rano na południu Polski lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 15 st. na wschodzie Polski do 20 st. na południowym zachodzie, na pogórzu od 15 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie Polski miejscami duże. W kotlinach górskich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 3 st., 5 st. na Podlasiu do 5 st., 8 st. na pozostałym obszarze Polski, jedynie w strefie nadmorskiej nieco cieplej, do 11 st. W rejonach podgórskich temperatura od 1 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj