Zimna ale słoneczna jesień w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa znajdować się będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Finlandią i Ukrainą, jedynie krańce zachodnie kontynentu będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Pogodę w Polsce kształtować będzie wyż z centrami nad Finlandią i Ukrainą. Pozostaniemy w dość ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie rosnąć.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m i w ich zasięgu lokalnie zachmurzenie całkowite. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże, miejscami umiarkowane, tylko rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 600 m. Temperatura maksymalna od 11 st., 14 st. na przeważającym obszarze kraju, jedynie na północnym wschodzie chłodniej – 8 st., 10 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza na południu i północnym wschodzie kraju. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st., 1 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 2 st., 5 st. na zachodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj