Zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie basen Morza Śródziemnego oraz wschodnią Rosję obejmować będą słabe wyże. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front okluzji, pozostaniemy w zasięgu masy polarno-morskiej, za frontem zacznie napływać nieco chłodniejsza, wilgotna masa polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami burze, możliwy opad krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich do 15 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy, od zachodu kraju skręcający na zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, na południu w czasie burz do 70 km/h, a w górach do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po północy na zachodzie rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, zanikające od zachodu kraju. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na wschodzie początkowo burze. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 3 do 5 st., tylko w rejonach podgórskich oraz miejscami na Pomorzu 1 st., 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, zwłaszcza w północno-zachodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 8 st., 9 st. na Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich do 12 st. w centrum i 15 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu możliwe również okresowe rozpogodzenia. Przez cały dzień przelotne opady deszczu, po południu lub wieczorem możliwe także burze. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni, porywisty, w razie burzy prędkość porywów wiatru może sięgać do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwe jeszcze burze. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, początkowo, zwłaszcza w razie burzy, porywisty, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl