W całym kraju gorąco. Na termometrach do 35 st. C

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajduje się w zasięgu wyżu znad Białorusi. Na pozostałym obszarze dominują niże z frontami atmosferycznymi.

Przeważająca część Polski jest pod wpływem słabnącego wyżu z centrum nad Białorusią, jedynie w województwach zachodnich pogodę kształtuje ośrodek niżowy z aktywnym frontem atmosferycznym (linia zbieżności). Z południa nadal napływa zwrotnikowa, upalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, po południu przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Od Suwalszczyzny i wschodu Mazur po Lubelszczyznę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, miejscami wzrastające do umiarkowanego lub dużego i gdzieniegdzie, głównie na południu kraju, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W burzach wysokość opadu do 20 mm, a na zachodzie kraju i w Karpatach do 50 mm. Temperatura maksymalna od 31 st.C do 35 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na południowym zachodzie skręcający na południowy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a na zachodzie kraju do 90 km/h.

W nocy w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i wysokością opadu do 40 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, jedynie początkowo na południu oraz na Warmii i Mazurach zachmurzenie umiarkowane i duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura minimalna od 18 st.C do 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a na zachodzie kraju początkowo do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl