Polska pod wpływem płytkiego niżu

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Wielką Brytanią, Skandynawią aż po zachodnią Rosję pogodę będzie kształtował wyż. Południowe i północne krańce Europy będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu znad Mazur, w chłodnej, polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i powoli będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie kraju, w centrum oraz na Śląsku miejscami burze, lokalnie z gradem. Burze możliwe także na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, miejscami do 20 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie i nad morzem do 22 st. na zachodzie i Podkarpaciu, chłodniej miejscami w rejonach podgórskich 17 st., 18 st. Wiatr w województwach wschodnich słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, północno-zachodni, a nad morzem północny. W czasie burz porywy do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl