fot. flickr.com

Polska w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Rumunią i Wielką Brytanią, Polska będzie w zasięgu tego wyżu, w chłodnej arktycznej masie powietrza. Natomiast nad północną Europą będzie dominował niż znad północnej Skandynawii.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa.

W piątek zachmurzenie małe, jedynie na północy umiarkowane, miejscami duże, stopniowo przechodzące w małe. Rano na zachodzie, południu i w centrum gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 16 do 20 st., w dolinach karpackich od 14 do 16 st.

Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby, na Pomorzu i północnym wschodzie okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3 st. na zachodzie i południu do 6 st. na północnym wschodzie, nad samym morzem od 6 do 10 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby, na wschodnim wybrzeżu okresami umiarkowany.

W sobotę w dzień zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 17 st. na północy i w dolinach górskich do 21 st. na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby, w dolinach sudeckich i na Przedgórzu miejscami umiarkowany i porywisty.

W Warszawie w piątek w dzień zachmurzenie małe, okresami możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st., lokalnie możliwy spadek temperatury przy gruncie do -1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj