W piątek prawie w całym kraju chłodno, ale pogodnie. Deszcz możliwy tylko na południowym-wschodzie

Jak informuje IMGW, w piątek prawie cały kontynent obejmie wyż z centrum w rejonie Moskwy, tylko krańce północne Europy będą w zasięgu układów niżowych.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Rosji, w chłodnym powietrzu napływającym ze wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1027 hPa i będzie rosło.

W piątek na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo na południowym wschodzie i południu kraju możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Na szczytach Tatr słonecznie. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. na Suwalszczyźnie i terenach podgórskich Karpat do 5 st., 6 st. na przeważającym obszarze kraju i 8 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie gdzieniegdzie okresami wzrastające do dużego. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m, w Kotlinach Sudeckich możliwa mgła marznąca, osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -6 st. na północnym wschodzie do 1 st. na zachodzie, cieplej miejscami nad morzem: 2, 3 st. W rejonach podgórskich temperatura minimalna od -7 st. do -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2 st. na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat do 7 st. na Pomorzu Zachodnim i zachodzie wybrzeża. Wiatr przeważnie słaby z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl