fot. Paweł Palembas

Nad Polską chłodne, arktyczne powietrze

Jak podaje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu będą dominowały wyże znad Skandynawii i Hiszpanii i Francji. Nad pozostałymi rejonami kontynentu pogodę kształtują niże. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w chłodnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa.

Dziś na zachodzie i krańcach południowych zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. W województwach zachodnich oraz na południu opolskiego, śląskiego i małopolskiego miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 8 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu, około 12 st. w centrum, do 14 st. na Śląsku. Wiatr umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie i krańcach południowych zachmurzenie całkowite. Na zachodzie kraju oraz na Opolszczyźnie, południu Górnego Śląska i Małopolski miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, wysoko w Tatrach słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe.

Temperatura minimalna od -4 st., -2 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum, do 5 st., 7 st. na krańcach zachodnich. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby, początkowo miejscami umiarkowany.

Jutro na południowym zachodzie oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie od 6 do 8 st., na pozostałym obszarze kraju od 9 do 12 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 1 st., przy gruncie spadek temperatury do -2 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj