Będzie napływać chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie znajdował się pod wpływem niżów, jedynie zachodnia i środkowa część kontynentu będzie w zasięgu słabych wyżów. Polska znajdować się będzie na skraju klina wyżowego znad północnych Włoch. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Lokalnie, zwłaszcza na krańcach północnych i południowych, przelotne opady deszczu, a w Karpatach możliwe burze. Temp. maks. od 17 st., 21 st. na północy kraju do 24 st., 26 st. na południu. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko lokalnie na zachodzie wieczorem zachmurzenie duże i możliwe niewielkie opady deszczu. Temp. min. przeważnie od 9 st., 11 st. na północnym wschodzie do 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich.

We wtorek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. W zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu, lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temp. maks. przeważnie od 25 st. do 29 st., tylko na krańcach północnych lokalnie chłodniej, około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, przeważnie zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy pogodnie. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl