fot. PAP/Darek Delmanowicz

Nawet 24 st. na południu kraju

Jak informuje IMGW, Europa północno zachodnia, środkowo zachodnia oraz rejon Korsyki, Sardynii i Półwyspu Apenińskiego będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, na pozostałym obszarze dominować będą wyże. Nad Polskę nasunie się zatoka głębokiego niżu znad Atlantyku, z głównym ośrodkiem pomiędzy Islandią. Z południa napływać będzie bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie okresami duże. Przed południem we wschodniej połowie kraju oraz Wielkopolsce mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 15 st., 16 st. na północy do 24 st. na południu. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni. W rejonach podgórskich Karpat wiatr umiarkowany i okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na Pomorzu Zachodnim okresami duże z możliwymi słabymi opadami deszczu. Na południowym wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 6 st., 7 st. w kotlinach górskich i 8 st. na północnym wschodzie oraz miejscami w Wielkopolsce do 12 st. na północnym zachodzie oraz południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W rejonach podgórskich Karpat wiatr umiarkowany i okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu okresami duże ze słabymi opadami deszczu. Na południowym wschodzie początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 14 st. nad morzem i 16 st. na północy kraju do 21 st. na południu. Wiatr słaby, nad morzem oraz wysoko w górach umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane. Rano miejscami mgła z widzialnością do 300 m. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie małe. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl