fot. twitter/Sejm

Sejm: Trwa szkolenie dla nowych posłów

W Sejmie trwa szkolenie dla nowych posłów, którzy po raz pierwszy zasiądą w ławach sejmowych. Jest ich ponad 100. W czwartek nowo wybrani posłowie otrzymają zaświadczenia o wyborze z Państwowej Komisji Wyborczej.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Sejmu 235 posłów – 55 po raz pierwszy zdobyło mandat. Wśród nich jest poseł Fryderyk Kapinos.

– Sprawy samorządności, jak również służby zdrowia, ale rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego są mi bliskie, o które będę chciał w tej kadencji zabiegać. Jak również o politykę żywnościową – powiedział poseł elekt.

Do Sejmu trafiła też duża grupa nowych posłów urodzonych już po 1989 roku – wśród nich jest dotychczasowy rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

– Jak dzieci oglądają i zawsze marzą, żeby wyjść na ten stadion piłkarski i móc zagrać w meczu, ja zawsze marzyłem o stadionie politycznym. A stadionem politycznym w Polsce jest parlament – wskazał Jan Kanthak.

Na szkoleniu pojawił się w środę również poseł elekt Tadeusz Chrzan z Podkarpacia. Media spekulowały, że odda on swój mandat Stanisławowi Piotrowiczowi.

– To jest kompletna bzdura. Nie ma tutaj żadnych podstaw. Nie było nawet żadnych sugestii w tym kierunku, żadnych rozmów. Jak Państwo widzą – jestem w Sejmie – tłumaczył Tadeusz Chrzan.

Nowi posłowie wysłuchali wykładów na temat organizacji Sejmu, trybu uchwalania ustaw czy funkcjonowania biur poselskich. Mogli też poznać sejmowe korytarze, po których będą się poruszać przez najbliższe cztery lata.

TV Trwam News

drukuj