fot. PAP/EPA

Dziś zachmurzenie przeważnie duże

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu Europejskiego będzie dominować rozległy niż znad Morza Norweskiego, a także płytsze niże znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Jedynie Hiszpania i Portugalia znajdą się w zasięgu wyżu znad Atlantyku.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego, w strefie frontu atmosferycznego. Z zachodu będzie napływać wilgotne i chłodniejsze polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.

W czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami opady śniegu, śniegu z deszczem, a na zachodzie i wybrzeżu deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st. na południowym wschodzie, do 1 st. w centrum i do 4 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami na zachodzie i północy dość silny i silny, do 40 km/h, porywisty, południowo-zachodni. W porywach wiatr do 65 km/h, w strefie nadmorskiej do 70 km/h, a wysoko w górach lokalnie do 100 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, śniegu z deszczem, a na zachodzie deszczu. Temperatura minimalna od -3 st. na południowym wschodzie do około 0 st. w centrum i do 3 st. na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, a na wybrzeżu także silny do 45 km/h, południowo-zachodni. Porywy wiatru osiągać mogą 65 km/h, w rejonach podgórskich 70 km/h, na wybrzeżu 80 km/h, a wysoko w górach 90 km/h.

W piątek zachmurzenie duże. W północnej połowie kraju oraz na zachodzie opady deszczu, na północnym wschodzie początkowo również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 5 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru osiągać mogą 75 km/h, na wybrzeżu 85 km/h, a wysoko w górach 110 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu nad ranem przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h. W piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

PAP

drukuj