fot. flickr.com

Wyraźne ochłodzenie na zachodzie kraju, lokalnie spadnie deszcz

Na zachodzie kraju dziś temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni Celsjusza. W pasie od Gdańska na północy po Katowice na południu spadnie deszcz – powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po ostatnich kilku bardzo ciepłych i pogodnych dniach, dzisiaj na zachodzie kraju nastąpi zdecydowane ochłodzenie. Na południowym zachodzie, gdzie jeszcze wczoraj termometry wskazywały do 25 stopni Celsjusza, dzisiaj temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 15 stopni.

„Mając w pamięci ostatnich kilka dni, to środa będzie zdecydowanie chłodniejsza. W całym kraju pojawi się więcej chmur. Zachmurzenie umiarkowane będzie tylko na wschodzie Polski. W centrum zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże. Największe zachmurzenie i deszcz spodziewane są w pasie województw od zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodnią część mazowieckiego po dolnośląskie, opolskie, śląskie i częściowo małopolskie. Największe opady będą w trzech województwach śląskich, gdzie na metr kwadratowy w ciągu dwunastu godzin może spaść około 10 litrów deszczu na metr kwadratowy” – powiedział Michał Ogrodnik.

W ciągu dnia najchłodniej będzie na zachodzie i północy kraju, gdzie maksymalnie termometry wskażą około 15-16 stopni Celsjusza. W centrum i na Podkarpaciu maksymalna temperatura wyniesie około 18 stopni. W ciągu dnia wiatr osłabnie i tylko na wschodzie i północnym wschodzie kraju osiągnie w porywach do 60 km/h.

PAP

drukuj