Nad Polską niże znad Rumuni i północnych Niemiec

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdować się będzie w zasięgu niżów znad Rumunii i północnych Niemiec, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu będzie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. W zachodniej połowie kraju i na południu wystąpią burze z opadami deszczu, a lokalnie również gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na zachodzie do 15 mm, a w pasie województw pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie i małopolskie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16, 19 st. miejscami na krańcach południowo-wschodnich, wybrzeżu oraz w dolinach karpackich do 24 st. na Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, a na zachodzie i południowym zachodzie, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Zanikające przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe także burze. Nad ranem w zachodniej połowie kraju lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 do 13 st., jedynie lokalnie na południu 14 st., a w obszarach podgórskich 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na północy kraju południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz w pasie województw mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17, 19 st. w kotlinach górskich, 21, 23 st. na zachodzie, północy i wschodzie kraju do 25, 26 st. na Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na wybrzeżu, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj