Pogodnie, ale miejscami przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą płytkie układy niżowe, słaby wyż obejmował będzie południową i południowo-wschodnią część kontynentu. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Kanału La Manche, na północnym-wschodzie zaznaczać się będzie rozmyta strefa frontu ciepłego. Z południowego zachodu napływa gorące powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu, wybrzeżu oraz na północy Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski i Kujaw, a także w rejonie Sudetów miejscami przelotne opady deszczu, i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Początkowo również na północnym wschodzie kraju możliwe przelotne opady i burze, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 27 st., 31 st. na północy do 35 st. na południu, tylko na wschodnim wybrzeżu 24 st., 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek we wschodniej połowie kraju oraz w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 17 do 20 st., tylko na północnym wschodzie oraz lokalnie w dolinach karpackich od 14 do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

We wtorek od Dolnego Śląska przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, Pomorze po Warmię zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25 st., 29 st. na wybrzeżu oraz na północnym zachodzie do 32 st,, 35 st. na przeważającym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na Pomorzu i wybrzeżu skręcający na zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 35 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl