W całym kraju miejscowe opady deszczu

Jak informuje IMGW, południowo-wschodnia i północno-zachodnia Europa będzie w zasięgu niżów. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą wyże z centrami nad Rosją, Półwyspem Iberyjskim i Algierią.

Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie północno-zachodnia część kraju będzie na skraju niżu znad Morza Norweskiego. Polska pozostanie w chłodniejszej masie powietrze polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie duże i słabe opady deszczu. Lokalnie na wybrzeżu możliwy słaby opad deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. lokalnie na północy kraju, około 7 st. w centrum, do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i południowy, jedynie na wybrzeżu okresami porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju słabe opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie do 4 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj