Ze wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Skandynawią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże.

Polska będzie między stacjonarnym wyżem z centrum nad Skandynawią, a niżem z ośrodkiem nad Półwyspem Apenińskim. Na północy kraju zalegał będzie front atmosferyczny. Ze wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza.

Ciśnienie nie ulegnie zmianie.

We wtorek zachmurzenie całkowite, miejscami, zwłaszcza na południu, przejaśnienia. Gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki, a wysoko w górach śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 3 do 7 st., na wybrzeżu do 8 st., a w rejonach podgórskich od 2 do 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy Polski. Miejscami opady deszczu, na południu Polski miejscami do 15 mm. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 6 do 9 st., na wybrzeżu do 11 st., a w rejonach podgórskich od 4 do 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach na południu kraju do 55 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W środę zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl