Polska w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z głównymi ośrodkami w rejonie Morza Białego i Irlandii, z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia.

Nad południową część kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym. Napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa.

We wtorek, zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Przewidywana wysokość opadów do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st. na północnym wschodzie kraju do 23 st. w centrum i do 27 st. na południu, w rejonach podgórskich od 23 st. do 25 st. Nad morzem temperatura od 17 st. do 20 st.. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Okresowo przelotne opady deszczu, lokalnie, głównie na południowym zachodzie Polski, burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna od 8 st. na północnym wschodzie kraju do 14 st. w centrum i do 20 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W burzach wiatr w porywach do 65 km/h.

W środę na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu, burze i burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, na południowym zachodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. na północy kraju do 33 st. na południu. Na wybrzeżu temperatura od 24 st. do 26 st., a w rejonach podgórskich około 29 st. Wiatr umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. W burzach wiatr w porywach do 90 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

RIRM

drukuj