fot. flickr.com

W sobotę przeważnie pochmurnie, miejscami możliwe opady

Jak informuje IMGW, nad Europą północną oraz południową znajdować się będą niże – jeden z ośrodkiem u zachodniego wybrzeża Islandii, drugi nad Morzem Śródziemnym. Europa centralna dostanie się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej, związanej z niżem nad Morzem Śródziemnym, natomiast Europa zachodnia oraz środkowo-wschodnia znajdować się będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanego z wyżem z centrum nad Litwą i Łotwą. Z południa napływać będzie stosunkowo ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, jedynie na zachodzie i północy miejscami zachmurzenie duże i tam początkowo słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na południowym wschodzie do 4 st., 7 st. na pozostałym obszarze i 9 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z soboty na niedziele zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami zachmurzenie duże. Na południu lokalnie mgły marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -9 st., -5 st. na południowym wschodzie do -4 st., 0 st. na przeważającym obszarze i 1 st., 2 st. nad morzem. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj