fot. o. Piotr Dettlaff CSsR

Nad Polskę napływa ciepłe powietrze

Jak informuje IMGW, przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi, Niemcami i Morzem Barentsa, jedynie wschodnie krańce Europy będą w zasięgu rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Niemiec. Nad obszar naszego kraju napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie z południowego wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie się wahać.

W czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 10-11 st. na północy i północnym wschodzie, około 16 st. w centrum, do 19-20 st. na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami duże. Na wschodzie i w centrum kraju miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 10 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, wysoko w górach do 70 km/h, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11-13 st. na północy i północnym wschodzie, około 17 st. w centrum, do 20 st. na zachodzie i południu. Wiatr na ogół umiarkowany, w strefie brzegowej i na wschodzie porywisty, południowo-wschodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr na ogół umiarkowany, początkowo porywisty, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem stopniowo słabnący, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj