Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, zachodnie oraz północno-wschodnie krańce Europy będą w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże. Polska znajdować się będzie w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże, okresami przelotne opady deszczu, a w górach śniegu. Na Kielecczyźnie, południu Lubelszczyzny oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami słabe przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, okresami umiarkowane.

Temperatura maksymalna: na przeważającym obszarze Polski od 5 do 8 st., chłodniej na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich Karpat – od 3 do 5 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich.

W nocy ze środy na czwartek w zachodniej połowie Polski zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu; po północy od północnego wschodu stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Na krańcach południowo-wschodnich kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe.

Temperatura minimalna od -6 st. na Suwalszczyźnie, około -3 st. w centrum, do 1, 3 st. na południowym zachodzie i krańcach zachodnich. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek na zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe przelotne opady deszczu, a w Sudetach śniegu. Na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na krańcach południowo-wschodnich Podkarpacia słabe opady śniegu, deszczu ze śniegu i deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane.

 Temperatura maksymalna od 3, 6 st. na wschodzie do 8, 10 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny, jedynie na wybrzeżu słaby, zmienny. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj