Pogodnie na północy, a na południu deszczowo

W piątek najwięcej słońca będzie na północy kraju. Na południowym wschodzie spadnie 10 mm deszczu, a w Karpatach 10 cm śniegu –  poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Ilona Bazyluk.

W piątek najwięcej słońca będzie na północy kraju, głównie na Wybrzeżu. Im bardziej ku centrum i na południowy wschód, tym zachmurzenie będzie większe. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz, którego spadnie 10 milimetrów. W Karpatach spadnie z kolei 10 cm śniegu. W Zakopanem wystąpią opady marznące powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 stopnia Celsjusza na północy, ok. 2 stopni w centrum, do 3 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, z kierunków południowych i zachodnich. W Karpatach porywy wiatru wyniosą do 90 km/h. W górach wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południowym wschodzie wystąpią intensywne opady deszczu, których suma wyniesie 20 mm. W tej części kraju także będzie padał deszcz ze śniegiem, a lokalnie śnieg. W Tatrach opady śniegu wyniosą do 15 centymetrów. Na północy wystąpią mgły marznące z widzialności do 200 metrów.

Temperatura minimalna od -6 stopni Celsjusza na Pomorzu, -1 w centrum, do 2 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, z przewagą wschodniego. Tylko w górach wiatr silniejszy, porywisty.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl