Gwałtowne burze i nawałnice przeszły nad Polską

Setki powalonych drzew, zalane piwnice i ulice, uszkodzone dachy – to bilans burz i wichur, które przeszły wczoraj nad Polską.

 

W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 950 razy; w całym kraju gasili 72 pożary spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi. Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak spośród tych 950 interwencji aż 570 związanych było z usuwaniem powalonych drzew. Natomiast pozostałe związane były z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i ulic.

Najtrudniejsza sytuacja była w woj. śląskim, gdzie strażacy interweniowali 200 razy. Tam dodatkowo silny wiatr i grad uszkodziły 46 dachów – dodał Paweł Frątczak.


Pobierz Pobierz

Ponieważ burze i wichury prognozowane są też na kolejne dni strażacy apelują, by zachować ostrożność – nie parkować samochodów pod drzewami i usuwać z balkonów oraz parapetów wszystkie przedmioty.

 


 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl