fot. flickr

We wtorek mroźnie w większości kraju

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad południowej Ukrainy. Resztę kontynentu obejmą niże z ośrodkami nad Włochami, Islandią i Morzem Barentsa. Nad zachodnią Polskę będzie sięgała zatoka niżu z rejonu Islandii, pozostała część kraju pozostanie na skraju wyżu znad Ukrainy. Utrzyma się chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie we wtorek w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadało.

Na południu i południowym zachodzie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich i na Pomorzu gdzieniegdzie słabe opady śniegu.

Rano miejscami mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -6 st. na południowym wschodzie do -2 st. w centrum kraju i 1 st. na wybrzeżu zachodnim; na Podhalu i w rejonach utrzymującej się mgły około -7 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie okresami słabe opady śniegu. Lokalnie mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -13 st. na Suwalszczyźnie, około -7 st. w centrum, do -3 st. na wybrzeżu; w obszarach podgórskich od -18 st. do -14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl