W środę chłodno i wietrznie

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-wschodnia znajdować się będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad zachodnią Rosją oraz Kretą. Północno zachodnia krańce Skandynawii dostawać się będą pod wpływ ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem z ośrodkiem nad Grenlandią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrum nad Bawarią.

Polska również będzie w jego zasięgu, z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie rosło.

W środę na wschodzie i południu kraju zachmurzenie duże, miejscami przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm, wysoko w Tatrach o 18 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. na wschodzie do 1 st., 3 st. w centrum i 5 st. na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wschodzie w porywach do 60 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 110 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, na wschodzie i południu wzrastające do dużego i miejscami opady śniegu.

W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Na krańcach zachodnich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5 st. na północnym wschodzie oraz w kotlinach sudeckich do -3 st. w centrum, 1 st. na zachodzie i 2 st. na wybrzeżu, a w dolinach karpackich lokalnie -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym zachodzie miejscami słabe opady deszczu, na krańcach wschodnich oraz na południowym wschodzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie, 0 st., 2 st. na przeważającym obszarze kraju, do 4 st. na północnym zachodzie oraz na wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -4 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na północy kraju słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl