Polonia w Los Angeles: Dzięki Radiu Maryja jesteśmy w stanie być na emigracji razem

Rozpoczęły się doroczne spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja. To okazja do wspólnych rozmów, modlitwy  i kolędowania. W tym tygodniu opłatkiem przełamali się sympatycy katolickiej rozgłośni z Los Angeles.

W parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej sprawowana była Msza św. Po niej słuchacze Radia Maryja spotkali się w sali parafialnej.

Proboszcz parafii ks. Rafał Dyguła zwraca uwagę, że z roku na rok w spotkaniach uczestniczy coraz więcej osób.

– Jesteśmy, modlimy się, podejmujemy różne inicjatywy. Oczywiście, kiedykolwiek jesteśmy w Polsce, to spieszymy do Torunia. Za każdym razem jesteśmy z wami. Pielgrzymujemy – kto może – do „Amerykańskiej Częstochowy”, spotykamy się na Jasnej Górze w miesiącach urlopowych. Właśnie dzięki Radiu Maryja, które głosi prawdę, Boga i Polskę – jesteśmy w stanie być na emigracji razem, nie upadać na duchu, trwać na modlitwie i czynić wszystko, by polskie serca nadal mocno biły w jedności oraz były dumne z tego, że przecież naszą umiłowaną Ojczyzną jest Polska – podkreśla ks. Rafał Dyguła.

W tym roku Radio Maryja świętuje 25-lecie swojego istnienia. Katolicka rozgłośnia rozpoczęła nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Przez 25 lat istnienia rozgłośni wyrosły przy niej takie dzieła jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik, TV Trwam oraz sanktuarium  pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

RIRM

drukuj