fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL/

Przewodnik pt. „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce”

Resort rozwoju, pracy i technologii zaprezentował przewodnik dla polskich firm starających się o zamówienia dla armii Stanów Zjednoczonych. Publikacja pt. „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” opisuje sposób oraz kolejność wypełnienia i złożenia dokumentów w celu zarejestrowania się jako dostawca rządu USA.

Przedstawiono w niej m.in. podstawy i regulacje prawne zamówień publicznych w USA oraz informacje na temat wyszukiwania przetargów.

Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, mówił, że udział w przetargach na zamówienia dla armii USA to dla polskich firm wielka biznesowa szansa.

– Armia amerykańska jest odbiorcą różnorodnych dóbr wysokiej jakości. Jest to przepustka na rynki amerykańskie, ale nie tylko. Stany Zjednoczone i ich rynek zamówień publicznych to jest ponad 1 bln dolarów rocznie. W Polsce jest to 220 mld zł. Ten rynek jest ogromny. Oczywiście nie jest on w całości do skonsumowania przed polskie firmy. Jednak fakt zaistnienia na tym rynku to ogromna nobilitacja i szansa biznesowa. Mamy bazy wojsk amerykańskich w Polsce. Te bazy potrzebują usług i produktów. Polskie firmy powinny być pierwszym dostawcą dla tych jednostek – poinformował Robert Tomanek.

Przewodnik pt. „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” został opracowany na zlecenie ministerstwa rozwoju. To element szerszych działań resortu w ramach Planu dla Pracy i Rozwoju.

Publikacje i webinaria na ten temat są dostępne na stronach ministerstwa.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj