USA: Kolejne stany wzięły udział w prawyborach

W Stanach Zjednoczonych trwają prawybory, które mają wyłonić kandydatów na prezydenta spośród przedstawicieli partii republikańskiej oraz partii demokratycznej. Głosowanie wśród republikanów przeprowadzono w czterech stanach: Michigan, Missisipi, Idaho i na Hawajach. Demokraci walczyli o głosy wyborców tylko w Michigan i Missisipi.

Prawybory w południowym stanie Missisipi o nominację Partii Republikańskiej

wygrał miliarder Donald Trump. Drugie miejsce zajął ultrakonserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz, trzecie gubernator Ohio John Kasich, uważany za najbardziej umiarkowanego kandydata GOP, a senator z Florydy Marco Rubio dopiero czwarte. Trump triumfował również w dużym stanie Michigan. Bardzo słabo wypadł wspierany przez establishment senator Marco Rubio.

Ultrakonserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz zwyciężył z kolei w Idaho. To już jego siódme zwycięstwo od początku prawyborów.

Tym samym 45-letni senator umocnił swą pozycję głównego rywala lidera republikańskiego wyścigu – miliardera Donalda Trumpa. Trump wygrał już w 14 stanach, które przeprowadziły republikańskie prawybory.

Wśród kandydatów Partii Demokratycznej w Missisipi najlepsza okazała się Hillary Clinton. To już 13 zwycięstwo Clinton od początku prawyborów, które umacnia jej pozycję faworytki w prezydenckim wyścigu Demokratów.

Wbrew sondażom senator z Vermont Bernie Sanders pokonał, choć bardzo nieznacznie, Hillary Clinton w prawyborach prezydenckich w Michigan, dużym stanie na północy USA.

Nieznane są jeszcze wyniki prawyborów na Hawajach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl