fot. PAP/EPA

Korea Północna grozi Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej

Armia Korei Płn. nadal grozi USA i Korei Płd. „zdecydowanymi i przytłaczającymi” środkami wojskowymi. Koreańska armia poinformowała, że zakończone w sobotę wspólne ćwiczenia sił powietrznych USA i Korei Południowej pod kryptonimem Vigilant Storm, były „otwartą prowokacją i niebezpiecznymi ćwiczeniami wojennymi” – podała północnokoreańska agencja KCNA.

Armia Korei Płn. zapowiedziała także, iż „będzie nadal odpowiadać na wszystkie ćwiczenia wojenne wroga skierowane przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej za pomocą trwałych, zdecydowanych i przytłaczających praktycznych środków wojskowych”.

W komunikacie dodano, że ostatnie testy rakiet balistycznych Północy były „jasną odpowiedzią” na wspólne ćwiczenia amerykańsko-południowokoreańskie.

„Ćwiczenia Vigilant Storm były otwartą prowokacją, mającą na celu umyślną eskalację napięcia i niebezpiecznymi ćwiczeniami o bardzo agresywnym charakterze wobec Korei Północnej. Im dłużej trwają militarne prowokacje wroga, tym bardziej dokładnie i bezwzględnie Koreańska Armia Ludowa będzie im przeciwdziałać” – zapowiedziano w komunikacie.

W sobotę zakończyły się trwające od poniedziałku ćwiczenia sił powietrznych USA i Korei Południowej pod kryptonimem Vigilant Storm. W ich trakcie Korea Płn. wystrzeliła blisko 30 pocisków różnego rodzaju, z których jeden spadł w odległości zaledwie 57 kilometrów od wybrzeża Korei Południowej. Był to pierwszy taki przypadek od zakończonej w 1953 roku wojny koreańskiej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl