fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] M. Romanowski: Holandia jest wrzodem na ciele Unii Europejskiej, który powoduje, że nasze wspólne wartości ulegają destrukcji, degeneracji

Holandia od wielu lat jest aktywna na wielu polach, na których owej aktywności powinno być mniej. Stanowi forpocztę lewackiej ideologizacji, z którą mamy do czynienia w Unii Europejskiej i zachodnim świecie (…). Holandia jest wrzodem na ciele Unii Europejskiej, który powoduje, że nasze wspólne wartości ulegają destrukcji, degeneracji. Myślę, że rolą Polski, Węgier i innych krajów jest to, żeby tego typu tendencjom w stanowczy sposób się przeciwstawiać – powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wiceminister Marcin Romanowski odniósł się do korzystnego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sporze Polski z Holandią dot. wykonalności Europejskich Nakazów Aresztowania. Więcej o wyroku TSUE [tutaj].

– To słuszne orzeczenie, które nie mogłoby być inne, biorąc pod uwagę linię orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w kwestiach Europejskiego Nakazu Aresztowania. To pokazuje po raz kolejny, że działania władz holenderskich, które próbowały wywołać burzę, podważyć wspólną politykę europejską w zakresie wymiaru sprawiedliwości, były działaniami politycznymi nastawionymi nad podważenie roli Polski i naszego systemu prawnego. To próba podważenia realizowanych przez nas reform. Wyrok pokazuje ciekawe porównanie, bo kilka tygodni temu polski rząd odmówił wydania obywateli holenderskich do Holandii, argumentując tym, że holenderskie sądownictwo jest niepraworządne. To pokazuje na istotną różnicę pomiędzy polskim a holenderskim systemem, oczywiście na korzyść naszego – mówił gość Radia Maryja.

To nie pierwsza sytuacja, w której Holandia atakuje Polskę.

– Holandia od wielu lat jest aktywna na wielu polach, na których owej aktywności powinno być mniej. Stanowi forpocztę lewackiej ideologizacji, z którą mamy do czynienia w Unii Europejskiej i zachodnim świecie (…). Zmiany idące w kierunku realizacji agendy LGBT, lewackich pomysłów zawsze były w Holandii bardzo mocne. Chodzi tutaj o kwestię tzw. aborcji, eutanazji czy dostępu do narkotyków i wszystkich innych sprawach, które powinny być uregulowane w sposób klasyczny, żeby chronić prawa dzieci nienarodzonych, osób starszych oraz rodziny. Tam to wszystko jest na opak, postawione na głowie, żeby degenerować system ochrony praw podstawowych. Ma to swoje konsekwencje w atakach na Polskę, Węgry i inne kraje, które sprzeciwiają się lewicowej ideologii – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

– Holandia jest wrzodem na ciele Unii Europejskiej, który powoduje, że nasze wspólne wartości ulegają destrukcji, degeneracji. Myślę, że rolą Polski, Węgier i innych krajów jest to, żeby tego typu tendencjom w stanowczy sposób się przeciwstawiać – dodał Marcin Romanowski.

Gość „Aktualności dnia” skomentował trwającą debatę na temat Konwencji Stambulskiej.

– Aktualna dyskusja jest okazją do przypomnienia, że ideologiczny koń trojański, który wprowadziła do polskiego systemu Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym, jest czymś niebezpiecznym, bo pod przykrywką pięknych słów o ochronie kobiet przed przemocą realizuje lewacką agendę (…). Jeżeli popatrzymy na przepisy Konwencji Stambulskiej, to z ich interpretacji powstaje obraz bazy ideologicznej na podstawie potężnych zmian kulturowych, obyczajowych, prawnych w europejskich społeczeństwach. Chodzi o przedefiniowanie pojęcia rodziny czy ideologiczne podejście do kwestii płci – stwierdził polityk.

Solidarna Polska od samego początku była przeciwna przyjęciu Konwencji Stambulskiej.

– Jako Solidarna Polska od początku mówiliśmy, że Konwencja Stambulska nie powinna być ratyfikowana. Jeżeli już popełniono ten błąd, to trzeba jak najszybciej się z tego wycofać. Jesteśmy w gronie państw Europy Środkowej, które Konwencji Stambulskiej nie ratyfikowały, a niektóre wprost odrzuciły taką możliwość. Oczywiście próbuje się przypisywać „złą wolę”, jeżeli chodzi o podejście do walki z przemocą domową, ale ostatnia dyskusja pokazała, na czym polega skuteczna walka z przemocą domową. Dla mnie koronnym przykładem jest to, iż Ministerstwo Sprawiedliwości, z inicjatywy pana ministra Zbigniewa Ziobry, przyjęło natychmiastowy nakaz policyjny, zgodnie z którym sprawca przemocy jest „eksmitowany” z domu w czasie rzeczywistym – podsumował wiceminister Marcin Romanowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj