fot. YouTube.com/EWTN

USA: 13-latek z rzadką chorobą mobilizuje dziesiątki tysięcy osób do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia 

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do jej odmawiania zachęca w sieci internetowej młody chory chłopiec z USA, który swoim świadectwem jednoczy tysiące osób na wspólnej modlitwie.

 

13-letni Carson z Cincinnati w USA cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Ten młody chłopiec każdego dnia modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia, mobilizując do tego dziesiątki tysięcy osób. Jego główną intencją jest pokonanie pandemii koronawirusa.

– Robiąc to, czuję się szczęśliwy. Postanowiłem, że będę to robił dla wszystkich, którzy na mnie liczą – wskazał chłopiec.

Odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chodzi o spowiedź, Komunię św. oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Koronkę trzeba odmówić przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy lub kościele.

– Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby lub innej słusznej racji nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz z gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny – akcentował ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagwienikach.

Z odpustu zupełnego, jeśli spełniamy wszystkie warunki, możemy korzystać każdego dnia.

 

TV Trwam News

drukuj