W Polsce ciepło, ale deszczowo

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia będą w zasięgu niżów ze strefami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem Europy dominować będą słabe wyże.

Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, związanym z niżem znad Zatoki Fińskiej. Do południowej i południowo-wschodniej części kraju napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe, pozostała część kraju będzie w chłodniejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko początkowo na Podkarpaciu rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza na południu i na wschodzie burze, lokalnie z gradem. Przewidywana suma opadów deszczu w czasie burz lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na wybrzeżu, około 27 st. w centrum, do 35 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru lokalnie do 100 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południu kraju okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem.

Prognozowana suma opadów deszczu w czasie burz lokalnie do 40 mm. Temperatura minimalna od 11 st. na północnym wschodzie do 19 st. na południowym zachodzie, a najcieplej będzie na południowym wschodzie, lokalnie do 24 st. Wiatr słaby, zmienny, w rejonach burz w porywach początkowo do 100 km/h, później do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl