Kanada: 54 osoby zmarły w Quebecku z powodu upałów

Co najmniej 54 ofiary śmiertelne to tragiczny bilans upałów w kanadyjskiej prowincji Quebec – poinformowały miejscowe władze. Od dzisiaj w rejonie tym ma nastąpić ochłodzenie.

28 osiem zgonów będących wynikiem wysokich temperatur zanotowano w Montrealu. Pozostałe przypadki śmierci miały miejsce w południowo-zachodniej części prowincji.

W Quebecku od tygodnia panują rekordowe upały. Ministerstwo zdrowia prowincji jest już jednak dobrej myśli, bowiem według prognoz w najbliższych godzinach ma przyjść ochłodzenie.

– Oczekujemy, że od soboty temperatury będą na poziomie średniej typowej dla tego okresu roku – powiedziała rzecznik prasowy resortu zdrowia Noemie Vanheuverzwijn.

Na tragiczne wieści w Quenecku dwa dni temu zareagował premier Kanady Justin Trudeau.

– Jestem w kontakcie z mieszkańcami Quebecu, którzy stracili najbliższych podczas fali upałów. Apeluję, aby każdy upewnił się, że dobrze chroni siebie i swoją rodzinę – napisał na Twiterze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl