Trzy ofiary weekendowych nawałnic w Polsce

Trzy osoby nie żyją, a 16 zostało rannych w efekcie nawałnic, które w miniony weekend nawiedziły Polskę. Wiatr łamał drzewa i zrywał dachy.

Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyły: ulewny deszcz, silny wiatr i miejscami opady gradu. W niektórych miejscach wiatr osiągał prędkość dochodzącą do 100km/h.

Strażacy interweniowali prawie 5 tysięcy razy – mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Najwięcej działań strażacy odnotowali na Mazowszu, Śląsku, Kujawach i Pomorzu. W wyniku nawałnic zginęły trzy osoby, a 16 innych osób, w tym czterech strażaków, zostało rannych. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu tysięcy połamanych i powalonych przez wiatr drzew, które tarasowały wiele dróg, ulic i szlaków kolejowych, zabezpieczanie plandekami i folią 462 zerwanych lub uszkodzonych dachów, w tym na 316 budynkach mieszkalnych, zabezpieczaniu naderwanych i uszkodzonych reklam i innych elementów konstrukcyjnych budynku oraz wypompowywaniu wody z zalanych obiektów i ulic – informuje Paweł Frątczak.

Przez cały weekend w usuwaniu skutków burz w całej Polsce uczestniczyło ponad 24 tysiące  strażaków.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl