fot. Paweł Palembas

Lato wraca do Polski

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia, częściowo centralna, południowa oraz krańce zachodnie Półwyspu Iberyjskiego znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska znajdować się będzie na skraju niżu znad Wielkiej Brytanii, w strefie układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę na północnym zachodzie Polski zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24 st. na północy Polski do 28 st. na południu, a na Podhalu i lokalnie nad Zatoką Gdańską około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, od zachodu postępujące opady deszczu, miejscami burze. Opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st., a na pogórzu od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni. W burzach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj