W Wielki Czwartek deszczowo w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia będzie znajdować się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem niżu znad Estonii. Początkowo na południu zaznaczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne, morskie. Po południu nad północne obszary kraju nasunie się front okluzji, za którym przejściowo nad krańce północne napłynie jeszcze chłodniejsza, arktyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże. Lokalnie większe przejaśnienia. Okresami przelotne opady deszczu. Miejscami możliwe burze, lokalnie z opadami krupy śnieżnej. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 9 st. na północy oraz lokalnie w dolinach karpackich do 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na zachodzie i południu kraju w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na krańcach północno-wschodnich. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. na północnym wschodzie i w dolinach podgórskich do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni, nad morzem także północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl