Prognoza pogody na 8 i 9 lipca

Jak informuje IMGW, Europa północna pozostanie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy klin Wyżu Azorskiego. Polska będzie w zasięgu tego klina, jednak od północnego zachodu zbliży się zatoka niżowa z frontem chłodnym. Z zachodu napływać będzie cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W piątek w centrum i na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 19 st. na północny, około 23 st. w centrum, do 26 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, we wschodniej połowie kraju początkowo umiarkowane. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze. Na północnym zachodzie prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a na Pomorzu i Kujawach miejscami do 25 mm. Temperatura minimalna od 12 do 15 st., nad morzem od 14 do 16 st., a w rejonach podgórskich 11, 12 st. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. W czasie burz możliwe porywy do 55 km/h, w górach do 70 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, od zachodu zanikającymi. Miejscami burze. Temperatura maksymalna na północy kraju i w terenach podgórskich od 17 do 21 st., w centrum i na południu od 20 do 24 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl